Pes pro tebe

28. října 2018 v 21:07 | AlPol |  18 Organizace v UR
PES PRO TEBE, z.s. je organizace, která se zabývá výcvikem vodících, asistenčních a detekčních psů, ktrří usnadňují každodenní život zrakově potiženým či jinak handicapovaným osobám. Výcvik zařizují profesionální cvičitelé s dlouholetou zkušeností v tomto oboru.

Organizaci založila paní Jitka Krejcárková, která se narodila s těžkou zrakovou vadou, diagnostikovanou jako světloplachost s poruchou barvocitu - praktická nevidomost.

"Tato práce mě naplňuje spokojeností, a to nejen z důvodu, že mě velice baví a toužila jsem po takové náplni života už dříve, ale že si díky této činnosti připadám užitečná. Mohu tímto způsobem pomoci také jiným lidem s těžkým zrakovým postižením. Zdravý člověk si nedokáže představit, jakým přínosem je vodící pes pro nevidomého člověka. Takřka nikdo neví, čím vším může takto vycvičený pes handicapovanému člověku pomoci."

Mezi sponzory této organizace patří Fitmin, Světluška, Nadace Leontina,....


Občanské sdružení PES PRO TEBE, z.s. je také členem mezinárodní organizace ADEu - Assistance Dogs Europe, ta zajišťuje kontrolu úrovně, spolupráci a výměnu zkušeností mezi dalšími organizacemi, které se zabývají výcvikem psů pro handicapované.
Dále je také členem evropské organizace European Guide Dog Federation, která sdružuje organizace zabývající se výcvikem vodících psů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama