Martin Zach

10. října 2016 v 19:53 | Čípková K. |  16 Historická osobnost se ZP
Mgr. Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí v Podkrkonoší a nebylo tedy překvapením, že dostal do vínku lásku k zimním sportům, konkrétně běžeckému lyžování. Tomu se věnoval závodně spoustu let, dokonce reprezentoval ČR a nepochybně v něm tedy byl velmi úspěšný - ostatně i proto vystudoval střední školu nikoliv v místě bydliště, ale gymnázium v Novém Městě na Moravě, mecce všech běžkařů.

S vrcholovým sportem skončil z důvodu rozporů se Svazem lyžařů ČR počátkem roku 2009, jen několik měsíců poté, co na Masarykově univerzitě v Brně úspěšně obhájil bakalářskou práci s názvem Regenerace a výživa běžců na lyžích při závodě ve sprintu - v té době beztak svůj život viděl již jinde, nikoliv jako trenér.

Martin 28. srpna 2009 zvítězil v desátém ročníku prestižní soutěže Muž roku v Náchodě.
Zach si téměř jednohlasně získal porotce nejen gymnasticko-taneční sestavou na melodii spartakiádní písně Michala Davida Poupata, ale především svým vtipem, pohotovostí a šarmem.

Mezi jeho koníčky patří především sport, konkrétně sjezdové lyže, horské kolo, adrenalinové sporty a skoky do vody na lyžích, které se mu hned druhý den po konání soutěže staly osudnými. Martin utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul. Ač mu lékaři tvrdili,že bude schopen hýbat pouze hlavou nevzdal se. dnes znovu sportuje, řídí auto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama