To by se zvěrolékaři stát nemělo

5. října 2014 v 10:10 | Petvev |  Biblioterapie
James Herriot - To by se zvěrolékaři stát nemělo

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi, a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen.
Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě.

James Herriot, vlastním jménem James Alfred Wight, byl britský veterinář a prozaik, autor zábavných vyprávění ze života zvěrolékaře. Narodil se ve městě Roken. Krátce po jeho narození se rodina přestěhovala do Skotska, do Glasgova. Zde se ve věku 23 let stal veterinářem. Za 2. světové války sloužil Herriot v britském národním letectvu. Jeho syn pokračoval v rodinné tradici, stal se veterinářem, dcera je lékařkou.

Knihu To by se zvěrolékaři stát nemělo bych doporučila všem, nejen lidem se ZP, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Nejen u této knihy, ale i u jeho ostatních knih (např. veterinář v chomoutu, když se lékař ožení a další) se člověk opravdu zasměje a jak se říká smích je nejlepší lék.

Zdroje: http://www.spisovatele.cz, http://www.databazeknih.cz/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama