Peter Gehm

3. října 2014 v 12:01 | SlaMi |  Historická osobnost se ZP 14
Peter Gehm (15.12.1969) je německý dostihový jezdec. V průběhu své jezdecké kariéry nasbíral mnoho vítězství a ocenění. Jako jediný žokej dokázal vyhrát v jednom z nejnáročnějších dostihů světa, Velké Pardubické, v letech 2001-2004 čtyřikrát po sobě.

176 cm vysoký jezdec se původně vyučil betonářem, nakonec si ale zvolil jezdeckou dráhu. V České republice byl nejčastěji angažovaným zahraničním jezdcem a nejúspěšnější čeští překážkoví trenéři ho velice často najímali rovněž pro dostihy v cizině. Nebýt tragické nehody, která koncem roku 2004 předčasně ukončila jeho jezdeckou kariéru, stal by se zcela jistě výjimečným překážkovým jezdcem.

14. prosince 2004 spadl v plné rychlosti při tréninku ve své domovské německé stáji z mladého koně. Pádem na bariéru si přivodil zlomeninu hrudního obratle, protržení plíce a pohmoždění míchy v oblasti bederní páteře. Následky zranění ho upoutaly na invalidní vozík, nákladnou léčbu mu pomohli zaplatit i jeho kolegové.

Pracuje jako manažer ve firmě, která vyrábí a prodává potřeby pro koně, koně i trénuje a hraje basketbal vozíčkářů. Od roku 2007 ho mezi diváky můžeme vídat jako čestného hosta Velké Pardubické.


Zdroje: http://zivotopis.osobnosti.cz/peter-gehm.php, http://cs.wikipedia.org/wiki/Peter_Gehm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama