Mary Temple Grandin

4. října 2014 v 20:02 | VerStar |  Historická osobnost se ZP 14
Mary Temple Grandinová se narodila 29. srpna 1947 v Bostnu. Když byly Temple tři roky, stanovili ji diagnóz: autismus. Zdálo se, že celoživotní umístění v ústavu bude nevyhnutelné; na zvlášť špatný stav ukazovalo i to, že Temple do svých čtyř let vůbec nepromluvila. Poslali ji do zvláštní školky pro zanedbané a opožděné děti a do zvláštních kursů řeči. Na střední a vysoké škole Grandinová strávila velmi nepříjemné časy svého života kvůli jejím špatným konverzačním dovednostem.

I přes to se Temple Grandinová stala úspěšnou bioložkou a inženýrkou. Stala se také přední světovou návrhářkou dobytčích skluzavek a ve veterinárních časopisech i v odborných časopisech masného průmyslu publikovala řadu teoretických i praktických článků o chování ke zvířatům a o tom, jak se má se zvířaty zacházet.

V restauracích McDonald's, Wendy's nebo Kentucky Fried Chicken, se podává maso ze zvířat, která byla poražena na jatkách postavených na základě zásad, které navrhnula Temple Grandinová. Navrhla příchod zvířat až k místu rychlé porážky takovým způsobem, že podle ní celou cestu u nich nic nevzbuzuje podezření, že na ně čeká brzká smrt.

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Temple_Grandin
http://animalrights.webz.cz/schody.htm
http://www.notablebiographies.com/newsmakers2/2006-Ei-La/Grandin-Temple.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama