Gerald Durrell - O mé rodině a jiné zvířeně

3. října 2014 v 13:48 | SlaMi |  Biblioterapie
Tato knížka je o počátcích autorova zaujetí zvířaty všeho druhu, kterému propadl na ostrově Korfu, kam se jeho podnikavá matka s dětmi z existenčních důvodů přestěhovala. Jsou v ní zábavnou formou popsáni jednak všichni členové jeho poněkud bláznivé rodiny (matka, sestra Margo, bratři Larry a Leslie), ale také služebnictvo (především osobitý Spiros) i všichni místní přátelé, včetně Gerryho domácích učitelů, kteří většinou sdílí jeho nadšení pro přírodu.

Kolem domu, v blízkém okolí, ale i na delších výpravách poznává malý Gerry zvířecí obyvatele ostrova, a pokud to jenom trochu jde, nosí je domů. Rodina vůči tomu má samozřejmě své výhrady, na to ale Gerry nechce přistoupit, takže často dochází k domácím katastrofám, když zvířecí obyvatelstvo uteče ze svých příbytků.

Gerald Durrell byl britský spisovatel, humorista, zoolog a popularizátor ochrany přírody. Napsal nespočet knih, většinou autobiografie, nejčastěji popisující zážitky z cestovatelských výprav po celém světě, kdy odchytával zvířata pro zoologické zahrady. Autor nás seznamuje s historkami úsměvnou, ale přesto laskavou formou, tudíž bych k četbě doporučila nejen tuto, ale i další jeho knihy, a to jak lidem s nějakým zdravotním postižením, ale stejně tak i ostatním, protože v dnešní stresující době je to skvělé odreagování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama