Lou Fanánek Hagen

30. září 2014 v 22:19 | TerKu |  Historická osobnost se ZP 14
Lou Fanánek Hagen, rodným jménem František Moravec, rocker, textař, zpěvák a frontman skupiny Tři sestry se narodil 18. června 1966 v Praze. Fanoušky také znám pod přezdívkou "Fan". Vystudoval stavební fakultu na univerzitě ČVUT v Praze. Roku 1985 vzniká kapela Tři sestry a spolu s kapelou také i Fanánkova dosavadní přezdívka, získána podle svých idolů známého zpěváka Lou Reeda a německé zpěvačky Niny Hagen. Tři sestry se typicky vyznačují sprostými výrazy, humorem, nadsázkou a ze všeho nejvíce hospodskou tématikou.

Fanánek je autorem několika stovek textů, hudební texty složil i pro mnoho známých osobností od Lucie Bílé, Ilonu Czákovou, Karla Gotta po skupinu Těžkej Pokondr či Maxim Turbulenc a za zmíňku stojí i jeho písničky pro Šmouly.

Fanánek má umělou nohu, tu pravou mu v roce 1986 amputoval vlak. Jeho oblíbená kapela jsou Buty. Svůj životní příběh sepsal ve dvou knižních publikacích, má čtyři syny a je šťastně ženatý. "Šel jsem tehdy nějak na Veleslavíně kolem trati, uklouz jsem a probral se až za tři dny. Bez nohy. Nepamatuju si z toho vůbec nic, je to prej takovej obrannej mechanismus, že člověk dostane šok a zapomene na ty hrůzy."

Pro své první veřejné představení v roli sportovce si vybral jeden z nejrozvinutějších paralympijských sportů - plavání. V rámci tradičního letního soustředění plavců paralympioniků se koná již 13. ročník Strakonice Cupu a právě na těchto závodech se 39letý Fanánek představí v plavkách v roli sportovce v klasifikační třídě postižení S10.

Zdroje: http://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/62241-lou-fananek-hagen-chce-plavat-na-paralympiade.html
http://www.csfd.cz/tvurce/97841-lou-fananek-hagen/
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity/39288/fananek-hagen-se-musi-obejit-bez-vyhod-pro-telesne-postizene.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vigidonské království - RPG hra Vigidonské království - RPG hra | Web | 30. září 2014 v 22:33 | Reagovat

Jo, fanánek má docela dobré texty. Jenmi trochu nesedí jeho zpěv. Jinak, to jsem nikdy nenušila, že se věnuje nějakému sportu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama